אביב של אירוסים: הגלימה הססגונית של הטבע!

בכל הארץ התחילה פריחה של אירוסים בצבעים מדהימים מצפון ועד דרום: בגולן, בגליל, במישור החוף וגם במדבר - אספנו לכם 5 טיולים שבהם תוכלו לחגוג את תחילת האביב!
| 11/03/2020

אירוס הארגמן מבעיר את המרכז

הראשון שפרח השנה מבין כל האירוסים הוא אירוס הארגמן היפהפה, שגם פורח ממש ליד הבית, בשלל מקומות: בשמורת פולג, בשמורת אירוס הארגמן בנתניה, בגבעת האירוסים בנס ציונה ובגבעת חומרה. כמו שבטח שמתם לב, לכל המקומות האלו יש עוד דבר במשותף - כולם נמצאים במישור החוף, ואתם מוזמנים לראות את אחת מהפריחות הכי יפות של החורף בצבע בורדו לוהט, על רקע הים הכחול!

צילום: אליה רובינשטיין
צילום: אליה רובינשטיין

אירוס הנגב ואירוס ירוחם צובעים את המדבר

אירוס הנגב
הצבע הסגול היפהפה של אירוס הנגב הופך אותו לאחד מהפרחים הכי מרשימים שתוכלו לראות בארץ, ואין כמו הרגשת ההפתעה שתשטוף אתכם כשתבחינו בו פתאום על רקע המרחבים הצהובים האינסופיים של המדבר. החתיך הסגול הזה פורח במרכז הנגב ובסיני - אזורים שהם לא חלק משמורת טבע, ולכן סכנת ההכחדה מרחפת מעליו - שימרו עליו כשאתה נמצאים בשטח כדי שיישאר איתנו לשנים הבאות! האירוסים המדהימים פורחים לצד כביש 222 בין קיבוץ רביבים לבין קיבוץ צאלים.


אירוס הנגב | צילום: יודגימל

אירוס ירוחם
אנחנו כנראה לא צריכים להגיד לכם ליד איזו עיר פורח האירוס היפהפה הזה, שהוא גם הדרומי ביותר שפורח בארץ. אתם מוזמנים לקפוץ לאזור ממש עכשיו ולראות אותו פורח בשמורת אירוס ירוחם (וגם בחולות דימונה), שבה תוכלו ליהנות משביל מעגלי עם מסלול הליכה בן 30 דקות לצפייה באירוס המרהיב, הטובל בשפע פריחה מדברית.

אירוס הגלבוע הופך את הגלבוע לעוד יותר קסום

אחד מהאירוסים הכי יפים ואהובים בארץ הוא אירוס הגלבוע. האירוס יחל ממש בקרוב את פריחתו, ולמרבה השמחה רכס הגלבוע הוא אזור קסום במיוחד לטייל בו בתקופה הזאת (אבל תוכלו למצוא את האירוס הסגול המדהים הזה גם במזרח הגולן וצפון השומרון). עד כאן הפרטים הטכניים, אבל השאלה האמיתית היא איך הפך האירוס למלך הגלבוע, ולמה צבע אותו אלוהים בצבעים קסומים שכאלה? את התשובה תוכלו למצוא באגדה המקסימה של רות ריכטר.

איפה תמצאו אותו: במסלול הר ברקן בגלבוע ואוטוטו (כבר יש ניצנים) בסמוך ליישוב מלכישוע.

אירוס הגלבוע | צילום: אריה ריכטאירוס הגלבוע | צילום: אריה ריכטר

שני הנמרים שמקשטים את הצפון

האירוס הנצרתי ואירוס החרמון מעט דומים אחד לשני, ועם העיצוב המנוקד שלהם, שניהם נראים כמו שילוב מטורף בין נמר, דבורה ופרח ענק (לא מאמינים לנו? תסתכלו בתמונות!). אירוס החרמון עוד לא התחיל לפרוח אבל האירוס הנצרתי כבר פורח, ולא רק באזור נצרת, אלא גם בקרבת גבעת המורה, בהרי נפתלי ואף צפונה משם.

איך הוא מגיע דווקא לשם? בעזרת דרך התרבות מעניינת במיוחד: הוא משתמש בשלוחות תת-קרקעיות דקות וארוכות, שעוזרות לו לצוץ בסביבות גידול מרובות אבנים. אתם מוזמנים לצאת לחפש את הלבן-חום המנוקד הזה ממש עכשיו בגבעת המורה.

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

האירוס הנצרתי. צילום: אלכסנדר דובינסקי
האירוס הנצרתי | צילום: אלכסנדר דובינסקי

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג