איפה מטיילים ביום העצמאות?

1. עמק הנהר הנעלם: לשמוע את זרימת המים

איפה נמצא? 

בקיבוץ הגושרים, בעמק החולה, שבגליל העליון. המסלול יוצא מלובי מלון הגושרים.

אז מה עושים כאן?

מפלי מים, ערוץ נחל קורן, עצי צפצפה, חורש וצמחייה סבוכה הם רק חלק מהנוף הפראי במסלול המעגלי, שמתאים לכל המשפחה. אחרי שתעברו את שבילי הקיבוץ, תחנת קמח עתיקה ושרידי ארמון עות'מאני תגיעו אל סבך צמחייה, שלעיתים נראה כמו שער טבעי שהטבע יצר. קול שבירת ענפים תחת רגליכם, מראה השבטבטים הגדולים (סוג של שרכים) ושאון זרימת המים מוסיפים עניין לחוויה. והשיא – בריכת שכשוך קטנה.

גולת הכותרת: ללכת בעקבות זרימת המים עד למעיין קורן, לחלוץ נעליים ולשכשך רגליים.

טיפ לכל המשפחה: קחו אתכם לדרך מגבת טיולים שמתייבשת מהר. היא תמצא שימוש לפני החזרה הביתה.

מוכנים ללכת בעקבות זרימת המים בעמק הנהר הנעלם? צילום: גיל בהר
מוכנים ללכת בעקבות זרימת המים בעמק הנהר הנעלם? | צילום: גיל בהר

המסלול נגמר, אבל יש לכם חשק לעוד חוויה? עם טיולי קלאב קאר שבבית הלל תוכלו לתת לרגליים לנוח ולהכיר את השבילים באזור בנהיגה עצמאית בשטח עם מדריכים מנוסים.

למידע נוסף על טיולי קלאב קאר » 

2. עין צור: ללכת במי נקבה חצובה בסלע

איפה נמצא?

מדרום לזיכרון יעקב נמצא פארק גני רמת הנדיב. המסלול יוצא מהצד הדרומי של רחבת החניון הגדול ומסומן בשני עמודי עץ נמוכים עם סימון שבילים כחול, אחריו צריך לעקוב.

אז מה עושים כאן?

אין כמו שלוש אטרקציות במקום אחד. זה מה שמייחד את המסלול בעין צור היוצא ממגרש החניה של גן הנדיב. מסלול הליכה בין עצי תות, פרחי בר ושטחים חקלאיים מוריקים, נקבה חצובה בסלע ובריכה. עוד במקום בית מרחץ עתיק ושרידי חווה מהתקופה העות'מאנית. 

גולת הכותרת: הליכה במים הזורמים מנקבה חצובה בסלע. חלק מהנקבה מקורה, כך שלילדים יש גם סוג של משחק מחבואים, שמעצים את החוויה. 

טיפ לכל המשפחה: נצלו את החניה שבמקום ושלבו את הטיול עם ביקור בגני הנדיב הסמוכים.

למידע נוסף על המסלול בעין צור » 

ללכת בין פרחי הבר, במסלול קל ונוח בעין צור, צילום: גיל בהר
ללכת בין פרחי הבר, במסלול קל ונוח בעין צור | צילום: גיל בהר

המסלול נגמר, אבל יש לכם חשק לעוד חוויה? אז תתכוננו לטיול שטח משפחתי רכובים על אופניים. אחרי שתגיעו לתחנת אופניים רכבת בנימינה ותשכרו אופניים או רכבי גולף חשמליים, תקבלו מפות מפורטות, תיקים ושתייה לשטח ואתם מוכנים לצאת לרכיבה בשטחים נוחים ומישוריים, המתאימים גם לשעות הערב המוקדמות. 

למידע נוסף על תחנת אופניים רכבת בנימינה » 

3. אגמון חפר: להשקיף על הציפורים שבאגם

איפה נמצא?

בגדה הדרומית של נחל אלכסנדר, שבלב עמק חפר, מדרום לקיבוץ עין החורש, נמצא פארק אגמון חפר. בצומת חפר שבכביש 4 יורדים לדרך עפר ופונים שמאלה בפיצול. נוסעים ישר עד הפיצול הבא ושוב פונים שמאלה. נסיעה לאורך הנחל וגשרון קטן יוביל אתכם לכניסה לאגמון. 

אז מה עושים כאן?

הטיול בפארק חפר יביא אתכם אל אגם מלאכותי – אגמון חפר, סביבו נקודות תצפית נסתרות, דקים מעץ, גשרים, סככות, שבילי הליכה, צמחייה עשירה, עצים ובעלי חיים. ההמלצה שלנו, אל תפסחו על נקודות המסתור שיאפשרו לכם לראות את שלל הציפורים שאוהבות להגיע לכאן. שקנאים, אגמיות, טבלנים, אנפות, לבניות הם רק חלק מרשימה ארוכה של בעלי כנף שמקנים למקום ניחוח מיוחד.

גולת הכותרת: לעבור בין נקודות התצפית הנסתרות ולהשקיף על מגוון עופות המים, שאוהבים לשהות כאן בתקופת הנדידה שבאביב.

טיפ לכל המשפחה: נצלו את שעת ההשכמה המוקדמת של הילדים והגיעו מוקדם בבוקר, כשהציפורים פעילות. מומלץ להצטייד במשקפות, שיאפשרו לכם לראות את בעלי הכנף ממש מקרוב.

למידע נוסף על המסלול באגמון חפר » 

להשקיף על הציפורים שבאגמון חפר, צילום: אילן מנשה
להשקיף על הציפורים שבאגמון חפר | צילום: אילן מנשה

המסלול נגמר, אבל יש לכם חשק לעוד חוויה? בקיבוץ גבעת חיים איחוד תוכלו לגעת בבעלי החיים שמסתובבים חופשי בספארי לגעת בחיות, להאכיל אותם, לצפות בדרך בה הם מתנהלים וגם ללמוד לחלוב עזים ואפילו לקבל תעודת חלבן מוסמך. חשוב לדעת: יש להרשם מראש לפעילות.

למידע נוסף על לגעת בחיות » 

4. שמורת טבע המסרק: לאסוף בלוטים ואצטרובלים 

איפה נמצא?

בהרי ירושלים, כשני ק"מ מצומת שורש לכיוון המסרק. נוסעים על כביש 1 בכיוון מתל-אביב לירושלים, בתחנת פז שבצומת שואבה פונים לכיוון שורש. ממשיכים עם הכביש עד מושב בית מאיר. לפני הכניסה למושב פונים ימינה לפי השילוט לשמורת המסרק. 

אז מה עושים כאן?

מסלול הליכה קל ומעגלי, המתחיל בטיפוס של כמה מדרגות עד הכניסה לשמורה. זהו. החלק הקשה מאחוריכם. לאורך המסלול, המוצל בחלקו, תעברו בין עצי אורן, עצי אלון ועצי קטלב וביצורים מתקופת מלחמת העצמאות. הילדים ישמחו לגלות כמה גומחות קטנות, כמו מערות, והרבה בלוטים, אצטרובלים ופרחי בר. בנקודת התצפית תוכלו להשקיף לכיוון מישור החוף והשפלה ובפסגת ההר תמצאו קבר שי'ח מוסלמי.

גולת הכותרת: המסלול באורך כקילומטר מתאים מאוד לקטנטנים. תוסיפו לזה משימה של איסוף בלוטים ואצטרובלים לאורך המסלול ויש לכם יופי של חוויה.

טיפ לכל המשפחה: הצטיידו בשקיות לאיסוף הבלוטים והאצטרובלים ובסוף המסלול, בזמן שאתם פורקים את סלי הפיקניק באחד החניונים הקרובים, תנו לילדים משימה ליצור בשטח תמונות מהאוסף. 

אוספים בלוטים בשמורת טבע המסרק, צילום: גיל בהר
אוספים בלוטים בשמורת טבע המסרק | צילום: גיל בהר

המסלול נגמר, אבל יש לכם חשק לעוד חוויה? במושב בית מאיר הסמוך נמצא המחסן של סבא. כאן תוכלו להפוך כל חפץ לסיפור מיוחד דרך מסע בזמן לדמויות ואירועים היסטוריים, במגוון פעילויות וסיורים. חשוב לדעת: יש לתאם את הביקור מראש.

למידע נוסף על המחסן של סבא » 

5. יורדים לאילת: 3 המלצות לאטרקציות קרובות לעיר השמש הנצחית 

לא כל האטרקציות באילת ובסביבתה קשורות לים, מים ושמים. קבלו את האטרקציות, שישדרגו לכם את הנסיעה לאילת.

גלישת דיונות בחולות כסוי

איפה נמצא? בדרום הנגב, בנסיעה דרומה מצומת שיזפון על כביש 12, לכיוון בסיס עובדה. שילוט של רשות הטבע והגנים יוביל אתכם על שביל עפר לחניון המאולתר, שנמצא לשמאל הדיונה.

אז מה עושים כאן? מטפסים על דיונת החולות הענקית, סופרים עד שלוש, מפעילים את מצלמת הווידיאו ומתגלשים בחול. נראה אתכם מוציאים מכאן את הילדים.

טיפ לכל המשפחה: אל תלבישו לילדים מכנסיים עם כיסים, אחרת תמצאו ארגז חול באוטו.

למידע נוסף על חולות כסוי » 

ככה גולשים על הדיונות בחולות כסוי, צילום: Shilo
ככה גולשים על הדיונות בחולות כסוי | צילום: Shilo

המצפור בבריכות המלח 

איפה נמצא? לא רחוק מאיזור המלונות באילת. מאילת נוסעים לכיוון כביש 90, פונים ימינה בשלט "חוות עברונה, בארות שרשרת" (סימון שבילים אדום) ונוסעים בדרך כורכר עד בריכות המלח.

אז מה עושים כאן? צופים על להקה ענקית של כ-500 פלמינגו שמצאו להם בית בבריכות המלח שבצפון אילת. על הדרך תראו גם שחפים, ברווזים, חופמיים, פיפיונים וציפורים נוספות.

טיפ לכל המשפחה: קחו אתכם פירות ושתיה קלה בצידנית ונצלו את הסככה שנמצאת מול הבריכה הצפונית לאתנחתא קלה ולפיקניק.

למידע נוסף על המצפור בבריכות המלח » 

השמים נצבעים ורוד של פלמינגו במצפור בבריכות המלח, צילום: עומר זיו
השמים נצבעים ורוד של פלמינגו במצפור בבריכות המלח | צילום: עומר זיו

נחל ועמודי עמרם

איפה נמצא? במרחק נסיעה של כרבע שעה מאילת. יוצאים מאילת על כביש 90 לכיוון באר אורה, שם פונים פניית פרסה, ממשיכים בנסיעה ישר ועוקבים אחרי השילוט ימינה לעמודי עמרם.

אז מה עושים כאן? יוצאים להליכה קצרה של 5-10 דקות בשביל המסומן שחור, מוקפים הרים צבעוניים ומערה קטנה. כשתגיעו לעמודי עמרם הילדים ישמחו לטפס עליהם ולנוח בצל וגם לגלוש על הסלע ולהסתתר בין העמודים.

טיפ לכל המשפחה: נצלו את השהות בטבע לפק"ל קפה וסל פיקניק לפני שאתם חוזרים לעיר.

למידע נוסף על נחל ועמודי עמרם » 

לטפס על עמודי עמרם, לגלוש על הסלע או להתחבא בין העמודים? לא צריך לבחור, רק להגיע, צילום: יוחאי כורם
כאן אפשר גם לטפס, גם לגלוש על הסלע וגם להתחבא בין העמודים | צילום: יוחאי כורם

האטרקציות נגמרו, אבל יש לכם חשק לעוד חוויה? בקניון אייסמול יש מתחם אטרקציות חדשני פנטזי עם לייזר טאג, מבוך מראות, משחק שוער כדורגל אוטומטי, קולנוע 7 מימדים, חדר אשליות ומתקן מציאות מדומה.

למידע נוסף על פנטזי » 

לתחילת הכתבה

מה עוד אפשר לעשות ביום העצמאות? אספנו בשבילכם עוד אטרקציות, טיולים ואירועים שיכולים לעניין אתכם: