טיול ג'יפים בפארק רמות מנשה - עין התאנה

רמות מנשה הן אזור טיול מבוקש ופופולרי לא רק בקרב מטיילים רגליים, אלא גם בקרב שוחרי נהימות המנוע. מסלול קצר מקיבוץ משמר העמק ועד מעיין התאנה שנמצא בלב רמות מנשה, דרומית לקיבוץ. אחרי חורף טוב ברמות מנשה המעיינות הקטנים מתעוררים בנביעות זעירות שמשאירות פלגי מים קלים שמרטיבים את האדמה ומשנים את צבעה. המסלול מתחיל בשביל פראי, חלקו הראשון מתאים לג'יפים קלים, בהמשך עולים על דרך הפארק המרכזית, כדי להגיע ממש למעיין נדרש ג'יפ.

נחל שופט תחתון
פארק רמות מנשה הוא פארק מונגש מאוד לבעלי רכב פרטי (שאינו שטח). למעוניינים בשילוב נסיעה ומסלול רגלי נחמד יוכלו להיכנס אל פארק רמות מנשה מכביש 66 (כביש מגידו-יקנעם) ולעקוב ברכב אחרי השילוט לנחל שופט תחתון (המסומן גם אם סמל המונגש לנכים). הנסיעה אורכת כרבע שעה ובסופה תגיעו אל מגרש חניה מסודר ממנו תוכלו לצאת לטיול רגלי בנחל השופט המרענן.

טיול ג'יפים בירדן ההיסטורי

לעקוב אחר נהר הירדן זה תמיד טוב. תסמכו עליו, הוא יביא אתכם למפגש עם נופים יפים, בעלי חיים וצמחיית נחלים מכובדת. המסלול מתנהל כולו באווירה נינוחה ומתאים לכל הסוגים והרמות שברכבי השטח. בתום מסלול זרימתו, מתחבר הירדן ההיסטורי לאגמון החולה, כשמשני צידיו, פרוסים להם נופי עמק החולה, המשלימים את אחד מתמהילי הנוף היפים ביותר בארץ. לסיכום, מדובר בטיול רכוב לצד נהר זורם, חלקה נסתרת ומרקם מיוחד של בעלי חיים וצומח. לא תקליקו?

טיול ג'יפים ברמות נפתלי

המטיילים ברכס רמות נפתלי ירגישו כאילו ממש ברגעים אלו יצא הרכס "מן העטיפה". המקום מטופח כראוי על קק"ל, נוח לכל סוג של טיול, לאורכו שלל תצפיות, צל ושולחנות פיקניק ודרך נוף שלא תרצו שהיא תיגמר. ללא קשר לעונת השנה - ביקור בחלק המזרחי של הגליל העליון הוא הצלחה בטוחה. בכל כיוון אליו תביטו במהלך הנסיעה, צפויה לכם הפתעה מרגשת, כשבצפון-מזרח תוכלו להבחין בחרמון המושלג ובשדות היפהפיים שלמרגלות מטולה. אם תפנו את מבטכם אל מעבר לעמק החולה, ייחשפו מולכם נופי הגולן במלוא הדרם. המסלול עצמו הוא ברמה קלה עד בינונית, כשבחלקו המאתגר יותר תעברו בשבילים המסקרנים שלאורך גבולה הצפוני של המדינה.

טיול ג'יפים ביער ביריה

טיול ג'יפים קל, אותו ניתן לבצע בכל ימות השנה. מחצור עולה כביש צר, שהופך לדרך עפר ומסתיים למרגלות מירון. בדרך פוגשים יער ירוק עד, קברי צדיקים ומראות נוף.
מדובר באחד המסלולים היפים, גם בימי הקיץ (בכל עונה נדמה שמראות הנוף אחרים לגמרי), בקיץ הגפנים עטופים בעלים ירוקים, בחורף הכרמים בשלכת.

טיול ג'יפים בשדות עמק יזרעאל

"ים הדגן מתנועע, שיר העדר מצלצל, זוהי ארצי ושדותיה, זהו עמק יזרעאל. תבורך ארצי ותהולל מבית אלפא עד נהלל" (שיר העמק, נתן אלתרמן)

ככל הנראה, כאשר יבקשו מכם לציין שם של עמק בארץ, יהיו שניים שיקפצו בראשכם: עמק החולה ועמק יזרעאל. האחרון, הוא בהחלט סיבה טובה לצאת מהבית - ולא מהרכב - ולשאת פעמכם לעבר העין אשר ביזרעאל, אל נופי ההרים מסביב ובריכות הדגים, שמורות הטבע והנחלים הסובבים את העמק. במהלך המסלול פזורות להן נקודות מעולות לאתנחתא נעימה של אחר צהריים רגוע, אחת מהן ומומלצת במיוחד נמצאת בקבר הטייס שבלב העמק. המסלול מתאים לכל ימות השנה.

למסלול הרכוב המלא >>

טיול ג'יפים בפארק איילון-קנדה ועין איוב

המסלול בפארק איילון-קנדה, מספק לנו מפגש עם אחד מהיערות הגדולים באזור המרכז המבוקש גם על רוכבי הדו גלגלים, אותם לא תפספסו. הנהיגה בשבילים המיוערים נוחה יחסית ותספק לכם כמה שעות של טיול מהנה ונעים, העובר בשטח הררי רווי בעליות קלות, עיקולים כיפיים ונקודות תצפית מרהיבות. לאורך המסלול תחלפו על פני צמחייה מגוונת, הכוללת עצי תאנה, שיזף, רימון וגפנים. אם ברצונכם לערוך פיקניק על הדרך, תשמחו לגלות כי במקום קיימות שפע של פינות חמד ומעניינות קטנים ומטופחים.

לתחילת הכתבה