איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

פארק אקולוגי מצודת-ים אשדוד

כמה כיף לראות במקום אחד גם טבע, גם ים, גם בעלי חיים וגם צמחייה. את כל אלו תוכלו לראות בפארק האקולוגי החדש מצודת ים-אשדוד. את מי תפגשו כאן? בואו לגלות!
| 19/08/2020

הפארק האקולוגי מצודת ים-אשדוד משתרע על שטח של מעל 300 דונמים בין מצודת אשדוד-ים לרצועת חוף ט”ו באשדוד. הוא נבנה סביב הסביבה האקולוגית של רצועת החוף בשיתוף פעולה של תיירות אשדוד עם האגף לאיכות הסביבה בעיריית אשדוד, הקרן לשטחים פתוחים של רמ"י והתכנון של ליאב שלם, המתמחה באדריכלות נוף ואקולוגיה.

לנוחותכם שלושה שבילי הליכה – שביל החוף, שביל הבוסתן ושביל הצבאים, שיקחו אתכם לפינות חמד בפארק, למרפסות תצפית אל הים ואל צמחייה ייחודית ובעלי חיים, שהפכו את הפארק למקום המחייה שלהם. לאורך השבילים תמצאו שלטי מידע, המספרים על בית הגידול הייחודי של חוף הים ועל אזור החולות הצמוד אליו.

בין הצמחים אפשר לראות עצי אשל, שרידי בוסתנים וצמחיית החקלאות המואסית הקדומה, המתקיימת ממי התהום הגבוהים המאפיינים את אזור החולות הסמוכים לים.

בקרבת חוף הים קיימים אזורי הטלת הביצים של צבי הים, בהשגחת רשות הטבע והגנים. גם משפחת צבאים מצאה כאן את מקום משכנה. תוכלו לראות אותם בזריחה, לפני שהם יוצאים להליכה עד חוף ניצנים או לקראת שקיעה עם חזרתם לפארק. אם תבחרו ללכת בשביל הצבאים תראו לאורכו שקתות מים המיועדות לבעלי החיים הפוקדים את הפארק.

רוצים לעצור למנוחה או ליהנות מהיופי סביבכם? ברחבי הפארק תמצאו אזורי ישיבה מוצלים, לצד הצמחייה הטבעית.

  • מתי: כל ימות השבוע, 24/7
  • עלות: הכניסה חופשית

חוות דעת על פארק אקולוגי מצודת-ים אשדוד

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה