1. חוף ים פורח: צבעונים בחוף הבונים

  • מתי לחפש: בעיקר במרץ

איך אפשר שלא למות על הפרחים האלה! לא רק שצבעוני ההרים הוא אחד הפרחים הכי אפנתיים, הוא גם מופיע לכמה רגעים קצרים ששווים זהב. כשהצבעונים פורחים על החוף זו שמחה כפולה ומכופלת – והפריחה השנתית שלהם בחוף הבונים, היא סיבה מוצדקת במיוחד להגיע לשם ולהנות מהיופי.

צבעונים נהנים מבריזת הים | צילום: מאשה דובינסקי
צבעונים נהנים מבריזת הים | צילום: מאשה דובינסקי

2. דרום אדום: כלניות ביער שוקדה

  • מתי לחפש: פברואר – מרץ

אין זה מפתיע שאחת הפריחות האהובות היא פריחת הכלניות האדומה, שעוטפת את הדרום לקראת חודש פברואר, ומצדיקה קיום של פסטיבל שלם סביבה – פסטיבל דרום אדום! אחד האתרים האהובים ביותר ליהנות מהמרבדים המפתיעים הוא יער שוקדה, שם הפרחים צומחים מבין האקליפטוסים, ואתם זוכים ברקע נהדר לתמונות שלכם!

כלניות בין האקליפטוסים ביער שוקדה | צילום: עמית להב
כלניות בין האקליפטוסים ביער שוקדה | צילום: עמית להב

3. טיול בין כלניות: בשמורת פורה

  • מתי לחפש: פברואר – מרץ

מקום אחד של כלניות הוא כמובן לא מספק, ולכן אל הרשימה המכובדת של טיולי הפריחה הכי אהובים התברגה גם שמורת פורה, כך שיהיו לכם אופציות נוספות במקרה של עומס. במקרה זה, מעבר לכלניות אדמדמות, מחכה לכם גם מסלול מסומן ביניהן (היזהרו לא לדרוך), שגם עובר ליד אגם עונתי מקסים בחורף!

ממש בין כל הכלניות, אך גם בשאר השנה, פועלת בקרבת מקום חוות פיליפ, שבה יוכלו ליהנות הילדים מטיולי חמורים רתומים למרכבות, מתחם פיינטבול ופארק מוטורי, שבו יוכלו לנהוג בבאגי או בטרקטורון חשמלי. 

האגם שליד הכלניות | צילום: טל ישראל
האגם שליד הכלניות | צילום: טל ישראל

4. פריחה סגולה ומלכותית: תורמוסים בתל שוכה

מתי לחפש: פברואר – אפריל

תורמוס ההרים הסגול (ויש כאלו שאומרים שהוא כחול), הוא אחד ממיני פרחי הבר היפים בארץ, וזה בהחלט משמח לראותו בטבע בכמויות גדולות. כמויות שכאלה ניתן לראות בתקופת הפריחה בתל שוכה, ויש לא מעט עולים לרגל שמגיעים לתעד את התופעה מקרוב.

מעבר ליפים בסגול, התל משקיף על נופי עמק האלה, הירוקים לאחר הגשמים, וצומחים עליו עוד שלל פרחים מקסימים.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)
צילום: יוחאי כורם

5. הפריחה הכי קרובה לעיר: גבעת האיריסים

מתי לחפש: ינואר – מרץ

האיריסים הם פרחים כל כך אציליים ומיוחדים, שחבל לפספס את פריחתם הקצרה! יש כמה גבעות ברחבי הארץ שבהן הם פורחים, אבל את גבעת האיריסים של נס ציונה, אתם ללא ספק אוהבים יותר מכל. לאורך כל השנה תמצאו פרחים כאלו או אחרים על הגבעה, אך את איריס הארגמן היפהפה תוכלו לפגוש לתקופה קצרה בלבד – אל תפספסו.

איריסים מקסימים | צילום: אליה רובינשטיין
איריסים מקסימים | צילום: אליה רובינשטיין

מה כדאי לקחת לטיול? עכשיו במבצע בחנויות למטייל

כדי שהטיול הפורח שלכם יהיה מוצלח במיוחד, מומלץ להצטייד בציוד לפיקניק, ולהתיישב על רקע הפריחה היפה! תוכלו למשל למצוא צידנית OUTDOOR בנפח של 20 ליטר שתוכלו לסחוב על הגב, במחיר של 111 ₪ במקום 159 ₪. למהדרין – מומלץ גם לקנות מחצלת קטנה, למשל בגודל של 3X3 , שעולה כעת 81 ₪ במקום 115 ₪.

מחצלת 3x3 יארד
מחצלת 3x3 יארד

6. פרח כזה עוד לא ראיתם: האיריס הנצרתי בגבעת המורה

מתי לחפש: פברואר – אפריל

קחו את האיריס האדום המלכותי, הוסיפו לו נוף ירוק ופנורמי של הגליל התחתון, צבעו אותו בלבן מנומר, והרי לכם האיריס הנצרתי! הפריחה של הפרח הענק והמיוחד הזה שובה לא מעט לבבות, וכנראה שגם אתם לא תישארו אדישים אליו – ראו הוזהרתם.

איריסים מתצפתים על הגלבוע | צילום: אלכסנדר דובינסקי
איריסים בלבן מנומר | צילום: אלכסנדר דובינסקי

7.פריחה בתוך יער קסום: גבעת הרקפות בטל שחר

מתי לחפש: דצמבר – מרץ (אך עיקר הפריחה היא בינואר-פברואר)

החל מסוף החורף ואל תוך האביב (וכמובן שיש גם תלות רבה בגשמים), המון רקפות מקסימות צצות להם ממתחת לסלעים, בין חריצים שונים, ומעטרות לא מעט מסלולי טיול – אך אחד המקומות המיוחדים שבו תוכלו לראות מרבדי רקפות נרחבים הוא ללא ספק גבעת הרקפות בטל שחר. מרגע שתגיעו לגבעה, שנראית כמו יער קסום – תהיו מוקפים באלפי רקפות בשלל גווני הורוד!

להיות מוקפים בורוד | צילום: עידן קרמזין
להיות מוקפים בורוד | צילום: עידן קרמזין

8. מפריחים את השממה: נרקיסים בנחל חצץ

מתי לחפש: דצמבר – פברואר

היש פלא גדול יותר מלראות פרחים פורחיםבלב מדבר? אין! ולכן פריחת הנרקיסים, שפוקדת את נחל חצץ מדי שנה, היא אחת האהובות על מטיילי הארץ.

איך בכלל מצליחים לפרוח פרחים בתנאים הקשים הללו? ובכן – באופן יחסי לאזור, התברך הנחל במים רבים מהממוצע ולנרקיס הצנוע שלנו זה מספיק. אם תצאו לטייל בנופים הצהובים והמנוקדים בפריחה המקסימה – הרווחתם.

9. שדות של פרחים נדירים: נרקיסים ואיריס הביצות בשמורת נוב

מתי לחפש: נרקיסים בדצמבר-ינואר | איריס הביצות בפברואר-מרץ

הטיול אל שמורת נוב, שנמצאת בדרום רמת הגולן, מומלץ במיוחד בחורף – שכן אז היא מתמלאת פריחה מטריפה. בשמורה זו תמצאו גם מרבדי נרקיסים, שאת ריחם המשכר תריחו עוד טרם תתקרבו, וגם מרבדי איריסים נדירים – ולמעשה זהו המקום היחיד בארץ למצוא את איריס הביצות הנדיר. 

נרקיסים בשמורת נוב | צילום: אלכסנדר דובינסקי
נרקיסים בשמורת נוב | צילום: אלכסנדר דובינסקי

10. הכי אהובות תמיד: שקדיות שמבשרות את בוא החג

מתי לחפש: פברואר – מרץ

עץ השקד, או – ה”שקדייה”, פורח לקראת ט”ו בשבט ומבשר את בוא החג בפרחים ורודים ויפהפיים, כך שלא פלא שהוא אהוב כל כך בקרב כולם. העצים נפוצים בגליל, בגולן, בכרמל, בשומרון ובהרי יהודה וכמה מהמקומות הכי טובים לראות אותם הם: לטרון והסטף. רק שימו לב: פעמים רבות השקדיות פורחות במטעים פרטיים, ועל אף שזה מאוד מפתה – אין להיכנס לשם.

אחת הפריחות היפות בארץ | צילום: יפה כפיר
אחת הפריחות היפות בארץ | צילום: יפה כפיר

✿ והנה כל דיווחי הפריחה שלנו – שם כדאי להתעדכן בכל מה שפורח עכשיו! »


אילו עוד טיולים שווים במיוחד בישראל?

יום העצמאות 2022: אירועים, פעילויות, טיולים ועוד לחגיגת יום ההולדת ה-74 »