לונלי פלג יצא עם שני חברים לטייל בשביל ישראל. את המסע הוא התחיל בתל-אביב. המטרה הראשונה הייתה לעבור בשישה ימים את הדרך מתל-אביב לירושלים והוא עשה זאת בגדול. גם השבוע השני עבר עם הרבה חוויות בין הג'קוזי של הטבע, שקיעה מיוחדת, עצים שמזכירים את קליפורניה וקינוח עם כוס ויסקי.

לשבוע השלישי והאחרון הצטרף עוד חבר והם יצאו לדרך מערד. הפינאלה מתוכנן בים-המלח. ערד נחשבת לשער למדבר ובגלל שהם מטיילים בשביל ישראל מחוץ לעונה והימים חמים מאוד, זה המקטע הקשה ביותר עבורם. מה עושים פלג והחברים? מידי פעם יורדים מהשביל לטבילה במעיינות קרירים, כי אין כמו בריכה טבעית וצוננת בטבע ביום קיץ חם.

ואם כבר לטייל כאן, אז במקטע החדש, שנוסף לאחרונה לשביל ישראל, מערד דרך מצדה לים-המלח. והפעם בעקבות הבונוס של המקטע – צל במדבר, אותו הם מצאו במערה באמצע הדרך או בבריכת צפירה שרוב הזמן הייתה מוצלת.

השוס של המסלול – עליה קשה ובסופה נוף מדברי מדהים עם מצדה מצד אחד וים המלח מהצד השני. ואיך אפשר בלי זריחה במצדה, כשרואים את הצבעים היפהפיים של בריכות ים המלח מרחוק ומפנטזים כבר לצוף על ים המלח?

כמה שעות הליכה ממצדה לים המלח וכאן מסתיים המסע, לאחר כ-350 ק”מ בשלושה שבועות. ההמשך בוא יבוא, אחרי החום הגדול של הקיץ, אז יש למה לחכות.

בינתיים, תראו איך אפשר לטייל בשביל ישראל גם בימים חמים:

סקרנים להכיר את שביל ישראל דרך העיניים של לונלי פלג? עקבו אחרי עלילותיו: