1. קרני השכינה: התצפית בהר תבור

צילום: בר ארציצילום: בר ארצי

קשה לפספס את הר תבור העגלגל והכי גבוה בסביבתו השטוחה יחסית – העלייה אליו לא פשוטה – אבל תראו איזה נוף מחכה לכם למעלה! | למקטע שביל ישראל שעובר בהר תבור » 

2. דובקים בפשטות: נדנדה באזור יער חדרה

צילום: בן מאור
צילום: בן מאור

חלק מהדברים הכי מיוחדים בשביל, הם דווקא פשוטים כמו נדנדה על עץ ליד שדה חקלאי. וזה רק חלק מהיופי במסע הזה. טיפ: רגע לפני שאתם מוציאים את המצלמה, תנו לעצמכם רגע להתבונן ולספוג את מה שסביבכם! | למקטע שביל ישראל שעובר בחדרה »

3. בוקר אור: הזריחות ששווה להתעורר למענן

צילום: אילן מנשהצילום: אילן מנשה

התעוררתם, שתיתם קפה והרמתם את כל הציוד על הגב בשעות מאוד מוקדמות של הבוקר וקדימה לדרך… הזריחות האלו הן מה שיגרום לכם לרצות לעשות זאת בכל בוקר מחדש.

4. משאירים חותם: כתובות אבנים בנחל צין

צילום: יניר יגל
צילום: יניר יגל

המקטע שעובר בנחל צין, נחשב לקל יחסית, ובמיוחד לאור העובדה שהיום הקודם היה קשה במיוחד. זהו היום ללכת ברוגע, לצלם המון – וכמובן: להשאיר כתובת מאבנים, ה”גרפיטי” של שביל ישראל זה כאן | למקטע שביל ישראל שעובר בנחל צין »

5. תצפית אלוהית: מצפה אלות

מצפה אלות | צילום: בן מאור
צילום: בן מאור

לעיתים השביל ייקח אתכם לאו דווקא למקומות שהייתם מגיעים – לפעמים הם יהיו משעממים, שלא מצריכים הוצאת מצלמה או עצירה, ולפעמים – היישר למראות כאלו, שלא מצריכים מילים נוספות | למקטע השביל שעובר במצפה אלות »

6. גולשים בדיונות של חולות כסוי

צילום: נועם דבל
צילום: נעם דבל

חולות כסוי הם באמת לונה פארק טבעי ומשוגע! הולכים בשביל, ופתאום: דיונות חול ענקיות ומזמינות! זה המקום להניח את התרמיל בצד ולהשתעשע כמו ילדים. את החוויה הזו אתם לא הולכים לשכוח כל כך מהר! | למקטע שביל ישראל שעובר בחולות כסוי »

7. רגע, זה עוד בכדור הארץ? המכתש הקטן

המכתש הקטן | צילום: נועם דבל
צילום: נעם דבל

כשמגיעים למכתש הקטן עשויים להתבלבל ולחשוב לרגע שהגעתם למאדים! אחד מהמקומות הכי מיוחדים בארץ – מלא בצבעים טבעיים ותופעות ייחודיות | למקטע שביל ישראל שעובר במכתש הקטן »

8. ליל כוכבים: מצפה רמון

צילום: נעם דבל
צילום: נעם דבל

מכתש רמון הוכרז לפני כמה שנים כ”שמורת אור כוכבים”, וככזה – אתם הולכים לחזות פה בכוכבים באופן שכמעט ולא אפשרי בשום מקום אחר בארץ, ולגלות המון כוכבים חדשים. טיפ: זמן מעולה לשכב על הגב, לנוח ולחפש כוכבים נופלים שיגשימו לכם משאלות | למקטע שביל ישראל שעובר במצפה רמון »

9. בין עבר להווה: תצפית מאפולוניה

 צילום: יעקב שקולניק (רשות הטבע והגנים)
 צילום: יעקב שקולניק (רשות הטבע והגנים)

נכון שבמדינה שממוקמת ליד הים התיכון, קצת קשה להתרגש ממנו, אבל כשתראו אותו מהמבצר מאפולוניה, אולי דעתכם קצת תשנה. מצוקים שנושקים לחול לבן ומי טורקיז יוצרים פה מראה יפהפה | למקטע שביל ישראל שעובר באפולוניה »

נו, אז שכנענו אתכם?


הנה עוד כמה כתבות שתאהבו: